DOŚĆ SKANDYNAWII, STAWIAM NA MODERN FARMHOUSE

DOŚĆ SKANDYNAWII, STAWIAM NA MODERN FARMHOUSE

Ostatnie słoneczne dni sprawiły, iż poszukuję dla nas nowego stylu i miejsca. W związku z tym wymarzyliśmy sobie dom na wsi. Zanim jednak uda nam się urzeczywistnić te marzenia, swoje zakochanie przelałam na styl, który podbił serca amerykańskich pań domu jakiś czas temu. Mowa tu o modern farmhouse. Jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się on z domków na wsi unowocześnionych i dostosowanych do naszych wygórowanych potrzeb życia. Charakteryzuje go miły, przytulny i wygodny klimat wnętrza. Oficjalnie więc, opuszcza nas moda na scandi. Proste formy i jednakowo szaro-białe salony odchodzą do lamusa, dlatego też zaczynamy kombinować. Niektórzy z was z pewnością ze scandi przejdą do eklektyzmu, dodając parę jaskrawych dodatków i starych mebli po babci. Inni zainwestują w sielskie dodatki i małymi krokami przejdą w styl modern farmhouse, odnajdując w nim nową miłość. Jednakże jak podejść do tego tematu zupełnie świadomie? Za chwilę przeczytacie co charakteryzuje ten styl i jak dobierać odpowiednie meble, tekstylia i gadżety.

Modern farmhouse to styl, który ma sprawić, że dom będzie przytulny i rodzinny. Kanapa musi być więc duża, mieszcząca każdego domownika, a najlepiej i gości. Stół powinien być tak duży, aby dla każdego znalazło się miejsce i dodatkowo mógł pomieścić odwiedzającą nas rodzinkę. W czasie pędu i biegu warto bowiem wrócić do wspólnych posiłków i przesiadywania. Modern farmhouse to połączenie nowego i starego w jednym wnętrzu. Co oznacza, że obok mebli z ikei bez problemu może stanąć stary babciny kredens, a my możemy pozwolić sobie na luz w urządzaniu. Tutaj nie musimy wszystkiego idealnie do siebie dopasowywać. Wręcz mile widziane są pokrycia obdrapaną farbą, odkryte cegły i tapety. Jednakże przede wszystkim musimy postawić na naturalne materiały – drewno, kamień, cegła czy porcelana. Ważnym elementem, bez którego modern farmhouse nie powstanie jest czarna stal. Używamy jej na okuciach, lampach czy dodatkach. Równie ważne są tekstylia, które mogą odznaczać się ciekawym deseniem, o ile tworzą wspólną kolorystkę z wnętrzem. W tym stylu nie musicie ograniczać się do bieli i szarości. Warto wprowadzić kolor do wnętrza, ale taki, który zaczerpniecie z natury, delikatnie przygaszony. Połączenie mocnej barwy z bielą czy budyniem, z pewnością da niesamowity efekt.

Zaciekawionych tym stylem uprzedzam, że przy urządzaniu musicie zadbać o poniższe elementy:

cegła naturalna lub bielona
bielona lub biała boazeria
ogień! – przerażonych uspokajam, że nie zawsze musicie stawiać kominek, wkomponujcie w swoje wnętrze cudowne duże świece i wystarczy
meble – ramowe fronty, przeszklone kuchenne szafki i witryny, duże kanapy z ogromną ilością poduszek i kocy
stare cudeńka – czyli postarzane nowe, drewniane meble lub babcine odnowione kredensy i komody
okucia i dodatki z czarnej stali – również czarne lampy
ceramiczne i niebarwione szklane dodatki
wiklina – kosze czy pufki będą idealnym rozwiązaniem
pamiątki – nie zapomnijcie ocieplić wnętrza ważnymi pamiątkami i zdjęciami rodzinnymi

Ten popularny styl amerykański wielkimi krokami wchodzi i wypiera scandi w naszych domach. Jesteście gotowi na przemeblowanie?

B.

Źródła fotograii: homespecially.com , 0451zp.net , atthepicketfence.com427 thoughts on “DOŚĆ SKANDYNAWII, STAWIAM NA MODERN FARMHOUSE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.