“Dom wiedźm” Adam Faber – Recenzja

“Dom wiedźm” Adam Faber – Recenzja

Adam Faber jakiś czas temu zaczarował mnie Kronikami Jaaru. Koniec tej serii był dla mnie ciosem i wciąż żywiłam nadzieję, że jednak autor jeszcze mnie czymś zaskoczy. Wtedy to dowiedziałam się, że powstanie nowa seria Krew Ferów, która ponownie zabierze mnie w ten magiczny świat. Pierwszy tom wchłonęłam w jeden wieczór, ale to o drugim dziś powiem wam kilka słów.

Bohaterowie powieści wciąż zmagają się ze swoimi problemami, ogromną ilością pytań, a przede wszystkim poszukują samych siebie. Świat w którym przyszło im żyć ich nie akceptuje, jak więc odnaleźć siebie w takim chaosie? March, główna bohaterka, nareszcie odkrywa swoje moce. Postanawia je rozwijać i wykorzystać w walce ze złą i podstępną Królową Ferów. Miasto Snów, z którym kolejny raz będzie musiała się zmierzyć, próbuje jednak ją zniszczyć, a tym razem atakuje nie tylko March i Callena, ale również jej przyjaciół i całe miasteczko. Królowa bowiem, próbuje okolicznych mieszkańców doprowadzić do szaleństwa. Czy młodym bohaterom uda się rozwikłać wszystkie zagadki by pokonać siły zła? Czy odnajdą swoje korzenie i poznają kim naprawdę są?

W tej części serii uzyskujemy wiele odpowiedzi na nurtujące pytania. Pojawiają się jednakże nowe tajemnice i niezrozumiałe wizje. Bohaterowie coraz sprawniej posługują się magią, a co za tym idzie historia staje się bardziej interesująca. Autor wprowadza również odrobinę mocniejszy, mroczny klimat, który trzyma w napięciu. Jednakże bohaterka wciąż jest dosyć irytująca, wolałabym żeby odrobinę wydoroślała. Na okładce powieści możemy przeczytać “ulubiony autor młodych czytelników nie zwalnia tempa” – z tym stwierdzeniem trudno mi się zgodzić, bowiem niektóre opisy są bardzo zagmatwane, ciężko przez nie przebrnąć. Mam wrażenie, że nie są przemyślane lub dopisane na siłę. Ta jedna rzecz ogromnie przeszkadzała mi w zaczytaniu się w tę historię.

Liczę na to, że na kolejny tom autor będzie miał więcej czasu i będzie bardziej zrozumiały, bo sama historia jest pomysłowa i wciągająca. Nie obrażę się, jeśli kolejny tom będzie cieńszy, byle był bardziej czytelny. Całość zdecydowanie na tak. Polecam wszystkim, którzy tęsknią za magią i klimatem Jaaru.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Dom Wiedźm, seria Krew Ferów
Autor: Adam Faber
Wydawnictwo: Czwarta Strona, We need YA