Dom Węży – thriller doskonały – Mateusz Lemberg (recenzja)

Dom Węży – thriller doskonały – Mateusz Lemberg (recenzja)

Czekałem, czekałem i wreszcie jest! Nowa seria Zbrodnia Nie/doskonała Wydawnictwa Od Deski Do Deski – Tomasza Sekielskiego i pierwszy jej tytuł “Dom węży” Mateusza Lemberga. I jak na początek nowej serii przystało – książka, która powala! Zapiera dech w piersi! Noooooo… Takie początki to ja lubię. Nie zwlekam więc i naskrobię “kilka słów” na jej temat…

Kilka pierwszych stron mnie absolutnie zaskoczyło. Znani byli już wszyscy bohaterowie, ich cele i zamiary. Eeeee… już wszystkiego się domyślam – przeszło mi przez głowę. O tym jak bardzo się pomyliłem wkrótce Wam opowiem. Zacznę jednak od przedstawienia Wam głównych postaci. Alicja Wald – zdesperowana żona byłego policjanta, szefa”terroru”, zniewolona przez niego samego, upodlona i sprowadzona wręcz do funkcji przedmiotu. Nie, że maltretowana fizycznie. Co to, to nie. Gorzej. Dewastowana psychicznie i emocjonalnie. Kontrolowana i prowadzona krótko, jak pies na smyczy. Tomasz Gądecki alias Uroboros (nazwany również Wężem) – zwyrodnialec i psychopata polujący na młode kobiety, których potrzebuje do swoich makabrycznych filmików, które publikuje, bądź streamuje live w “ciemnej stronie” internetu zwanej darknetem. Czerpiąc z tego lukratywnego  zajęcia niemałe korzyści finansowe. Jego “znakiem firmowym” są węże z rodziny zdradnicowatych, a dokładniej kobry. Jego ulubienicą jest Bogini.

Jest jeszcze kilku istotnych bohaterów jak Robert Wald (mąż Alicji), Sajgon (kolega Roberta z “terroru”), Pigmej (R.I.P.), Patryk (znajomy Alicji ze szkoły podstawowej), czy Andrzej z Radomia oraz wielu innych o których należałoby wspomnieć. Jednak skupimy się na podstawowej dwójce. Alicji i Tomaszu.

Alicja postanawia w spektakularny sposób uciec od despotycznego męża wymyślając szkolenie w Berlinie, na które wybiera się pociągiem. Faktycznie jednak wysiada na Dworcu Zachodnim i udaje się do kumpla z “podstawówki” – Patryka, który pomaga Jej w tym procederze załatwiając “lewe” dokumenty nadające nową tożsamość. Gdy Alicja wychodzi od znajomego porywa ją Tomasz. I tu zaczyna się konkretna akcja! Podczas kolejnej sesji Uroborosa w dakrknecie z Alicją w roli głównej, udaje się jej uciec z rąk oprawcy. On jak dzikie zwierzę zaczyna na Nią polować, tropić i prześladować. Przy okazji pozostawiając za sobą kilka trupów. Alicja ma jeszcze jeden kłopot. Poszukiwania wszczyna jej mąż i oddział policji. Nie chcę jednak zdradzać dokładnego przebiegu zdarzeń i pozwolić Wam osobiście doświadczyć całej historii. Nadmienię tylko, że książka obfita jest w niesłychane zwroty akcji. I tu wracam do zawartej wcześniej myśli, o tym jak bardzo byłem w błędzie zaczynając przygodę z tą książką, sądząc, że już wiem jak się zakończy.

Co do samego wydania książki, to przyznam szczerze, że w swoim czytelniczym życiu nie spotkałem się z tak oryginalną publikacją. Oprawa książki ma strukturę skóry węża (!!!), co w połączeniu z treścią nadaje jej jeszcze większego efektu WOW. Nie omieszkam również wspomnieć, że my ZaBiałymPłotkiem dostąpiliśmy zaszczytu bycia patronem medialnym tego zacnego dzieła. Za co jesteśmy ogromnie wdzięczni Ani i Tomkowi Sekielskim i ich Wydawnictwu Od Deski Do Deski.

Krótko mówiąc. Kupując tę książkę nabędziecie niesamowity thriller, który “wchłoniecie” w tempie ekspresowym, ponieważ ogromnie ciężko jest się oderwać od lektury “Domu węży” i mam nadzieję, że pochłonie ona Was tak samo jak mnie.

Panie Mateuszu z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły, które wyjdą z pod pióra Pańskiej ręki! Ma Pan w mojej osobie zagorzałego fana.

G.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Dom Węży
Autor: Mateusz Lemberg
Wydawnictwo: Od Deski do Deski Wydawnictwo Tomasza SekielskiegoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *