“Cud Miód Malina. Kronika rodziny Koźlaków” Aneta Jadowska

“Cud Miód Malina. Kronika rodziny Koźlaków” Aneta Jadowska

Koźlaczki to rodzina, której nie da się wymazać z pamięci. Chyba, że one tego właśnie będą chciały. To wiedźmy, które nie tylko potrafią czarować, ale w sarkastyczny sposób postrzegają rzeczywistość. Nie przebierają w półśrodkach a gdy trzeba idą na całość. Chociaż nie zawsze żyją ze sobą w harmonii to zawsze mogą na siebie liczyć, a przede wszystkim mogą na nie liczyć mieszkańcy Zielonego Jaru. Kiedy raz wkroczysz do tej rodziny, jesteś związany z nimi na dobre i złe, a to akurat bywa całkiem pokręcone.

W książce “Cud Miód Malina” Aneta Jadowska umieściła kilka fantastycznych opowiadań z życia rodziny Koźlaków. Niektóre z nich sięgają kilkadziesiąt lat wstecz, a inne są całkowicie aktualne. Wszystkie tworzą pewną nierozerwalną całość, dzięki której macie okazję wkroczyć w magiczny świat nietuzinkowych wiedźm. Każda z kobiet w tej rodzinie obdarzona jest niezwykłą mocą, nie do końca wiadomo jak silną i jak się ona objawi, ale wspólnie potrafią zdziałać cuda i zaradzić wszelkim niebezpieczeństwom. Niejednokrotnie są proszone o pomoc. Zazwyczaj są to nietuzinkowe sytuacje, jak na przykład krewny, który na łożu śmierci przegrał duszę z diabłem, czy też chłopak który zamienił się w kozę wyznając swoje uczucia, a nawet ogar piekielny który zachowuje się jak przydomowy kotek. W tej rodzinie nic nie jest jednoznaczne, nic nie jest łatwe, a już na pewno trudno tu o bajkowe długo i szczęśliwe. Na dodatek wszystkie przygody Koźlaczek potrafią rozbawić do łez, bo ich perypetie nie są “całkowicie normalne”.

Po lekturze “Hardej Hordy” miałam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła spotkać te wiedźmy i doczekałam się swojego. Ta książka to najlepsze co mnie ostatnio spotkało. Zaczytana po uszy, nie mogłam się oderwać. Każda z kolejno opisanych historii wprowadzała mnie coraz bardziej do rodziny Koźlaczek, a na koniec zapragnęłam być jedną z nich. Osobiście daję gwarancję, że poczujecie się tak samo. Warto więc zaryzykować i przenieść się do Zielonego Jaru.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: Cud Miód Malina. Kronika rodziny Koźlaków
Autor: Aneta Jadowska
Wydawnictwo: SQN