Być jak Audrey Hepburn

Być jak Audrey Hepburn

Wspaniała i nietuzinkowa Audrey Hepburn ma swoich fanów na całym świecie. Są tacy którzy ją uwielbiają, podziwiają, ale też tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o jej życiu. Ja jestem cichą fanką i podziwiam ją skrycie. By dowiedzieć się o niej znacznie więcej postanowiłam sięgnąć po dwie niesamowite książki. Oto one:

“Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji” Sean Hepburn Ferrer

Audrey z pewnością jest ikoną mody i niedoścignionym ideałem dla wielu kobiet. Wielu mężczyzn uważa ją za niesamowicie kobiecą, ale nie każdemu przypadała do gustu. Moim zdaniem była jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Z pewnością kojarzycie ją z takich filmów jak “Śniadanie u Tiffany’ego” czy “Rzymskie wakacje”. To właśnie one dały jej sławę i ukazały niesamowity talent aktorski. Świat szybko pokochał tę filigranową kobietę.

Ta książka opowiada oczywiście o życiu Audrey, ale nie jest to zwykła biografia. Jest to powiem zbiór wspomnień najstarszego syna aktorki. Nareszcie mamy okazję poznać tę kobietę oczami najważniejszych osób w jej życiu i to jest wyjątkowo piękny widok. Czytelnik może dostrzec nie tylko to co pokazywały nam media, nie tylko piękną Audrey, ale również wspaniałego człowieka, którym była. Syn aktorki opowiada o tym co towarzyszyło jej w dzieciństwie, jakie relacje łączyły go z matką, a także o tym jak wiele zrobiła dobrego jako ambasadorka UNICEF. Całość opatrzona jest w ogrom niepublikowanych dotąd fotografii, które w niezwykły sposób dopełniają nam obraz aktorki.

“Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu” Robert Matzen

W książce Matzena mamy okazję ujrzeć zupełnie nową Audrey. Jak się okazuje jej charakter, usposobienie oraz decyzje podejmowane w życiu, to piętno wojny. To właśnie tamten czas ukształtował ją, jako kobietę. Jak się okazuje były to niezwykle trudne czasy dla naszej bohaterki. Jej matka początkowo fascynowała się Hitlerem, a ociec był nazistowskim szpiegiem. Ona sama narażała się na śmiertelne niebezpieczeństwo działając w ruchu oporu, a przecież była tylko poszukującą siebie nastolatką.

Audrey marzyła o tym by występować. Jednakże jej celem był balet, a nie aktorstwo. Życie wybrało jednak dla niej inną drogę. W książce Pana Roberta znajdziecie mnóstwo nieznanych dotąd faktów o tej kobiecie. Wiele. z nich przez lata było utajnionych. Niestety wszystkie sprowadzają się do tego, jak wiele musiała przejść. Audrey doświadczyła nie tylko wojennych utrapień, ale również głód, strach i zawód. Dzięki temu stała się niesamowicie silną kobietą, a po tej lekturze nie będziecie już widzieć tylko ładnej buzi i świetnej aktorki, ale również niesamowicie odważną i inteligentną kobietę, na której warto się wzorować.

B.