“Bing. Przeciwieństwa” “Tomek. Kolory” – Nauka i zabawa z Wydawnictwem Egmont

“Bing. Przeciwieństwa” “Tomek. Kolory” – Nauka i zabawa z Wydawnictwem Egmont

W dobie komputerów i telefonów często zapominamy o tym aby edukować własne dzieci. Łatwiej jest wcisnąć im w dłoń telefon i puścić baję, oszukując się przy tym, że jest ona edukacyjna. Bo przecież w bajkach są teraz takie mądre treści. Może w niektórych faktycznie są, ale z pewnością nie zastąpią one starych dobrych książek, obrazków, a przede wszystkim wspólnie spędzonego czasu z rodzicami.

Egmont biegnie na pomoc, nam rodzicom. Specjalnie dla naszych pociech stworzył serię książeczek, które nie tylko kuszą bajkowymi postaciami, ale również w prosty sposób uczą stawiać pierwsze kroczki w odkrywaniu świata. Dzięki tym książeczkom wskazywanie i nazywanie przedmiotów w bezpośrednim otoczeniu stanie się znacznie prostsze i może być wyjątkową, rozwijającą zabawą. Wszystkie czytadełka wykonane są z grubej tektury, która jest w stanie przeżyć największe oraz najbardziej szalone eksperymenty naszych maluchów. Dziś pokażę wam dwa tytułu z tej niesamowitej serii.

“Bing. Przeciwieństwa”

Myślę, że każdy Maluch zna Binga od podszewki. Wesoły króliczek jest mistrzem w poznawaniu świata i to własnie on wprowadzi nasze pociechy w krainę przeciwieństw. Antonimy, czyli wyrazy przeciwstawne często sprawiają trudność nawet dorosłym, więc warto zacząć taką edukację już od najmłodszych lat. Wraz z Bingiem, nasze dziecko nauczy się odróżniać np. małe od dużego, lekkie od ciężkiego, ciepłe od zimnego, głośne od cichego, puste od pełnego czy brudne od czystego. Tych par jest całkiem sporo, a przyjeciele Binga w prosty, obrazkowy sposób przedstawiają te przeciwieństwa. U nas sprawdziła się rewelacyjnie, wy również możecie ją wypróbować.

  

“Tomek i przyjaciele. Kolory”

Nasz mały M. jest chyba największym fanem Tomka, więc w naszej biblioteczce zdecydowanie nie mogło zabraknąć tej pozycji. Choć kolory poznaliśmy już jakiś czas temu, to utrwalanie wiedzy nigdy nie zaszkodzi. Jak powszechnie wiadomo, ciuchcie z tej bajeczki są różnokolorowe, Tomek jest niebieski, Tobik brązowy, Kuba czerwony, a Piotruś zielony. Dzięki nim, nasz malec szybko zapamięta podstawową gamę kolorów.

W serii “Nauka i zabawa” znajdziecie również: ,,Dzień w którym Heniś poznał… Kolory”, ,,Kot-o-ciaki. Kształty”, ,,Kot-o-ciaki. Cyfry” oraz ,,Dzień w którym Heniś poznał… Cyfry”, wszystkie wykonane są z ogromną dbałością o detale i bezpieczeństwo waszych maluchów. Śmiało możecie sięgnąć po każdą z nich.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: “Bing. Przeciwieństwa” “Tomek i przyjaciele. Kolory”
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tych wyjątkowych książek.