Batman – opowieść obrazkowa dla nieco starszych

Batman – opowieść obrazkowa dla nieco starszych

Nie znam osoby, która by nie wiedziała kim jest Batman. Wszyscy go uwielbiamy, tego człowieka nietoperza, ratującego świat przed złoczyńcami. Dlatego kiedy nadarzyła się okazja by wrócić do wspomnień i jego przygód, nie mogłam odmówić.

Rzadko zaczytuję się w komiksach, ale za to mój mąż je uwielbia. Kolekcjonuje te, które najbardziej przypadły mu do gustu. A ten o Batmanie, wyjątkowo mu się spodobał. Komiks zawiera aż dwa opowiadania obrazkowe: “Podwójne oszustwo” oraz “Mroczny przekręt”. W pierwszym z nich przeciwnikiem bohatera jest złoczyńca znany jako Dwie Twarze, który dopuścił się zuchwałych kradzieży. Dziwne jest jednak, że wartościowe przedmioty znikają jedynie w połowie. Do tej pory nie wiedziałam, że możliwe jest by ukraść pół obrazu czy pół posągu.

W drugim zaś opowiadaniu na scenę wchodzi kobieta, niezwykła Kobieta-Kot, którą cechują niezwykłe umiejętności złodziejskie. To właśnie ona próbuje powiększyć swoją kolekcję cennych rzeczy o dwa bezcenne kocie posągi. Batman musi więc stanąć na wysokości zadania i zniweczyć jej wysyłki.

Wszyscy ci bohaterowie, z pewnością są wam znani, ale czy znają ich również wasze dzieci? Komiks jest bardzo dobrze dostosowany do młodszych czytelników, tak aby był dla nich w pełni zrozumiały, a grafiki atrakcyjne. To nie jest opowieść obrazkowa dla dorosłych, ale wielopokoleniowa pozycja, która przypadnie do gustu czytelnikom w różnym wieku. To klasyka, którą warto mieć na półce.

B.

ZaBiałymPłotkiem
Wydawnictwo: Harper Collins , Egmont