“Awantura w śmietniku” “Wielki skarb” “Misja Inspektora Maskonura” “Baba Jaga i Duch Puszczy” – Seria EKO Wydawnictwa Egmont

“Awantura w śmietniku” “Wielki skarb” “Misja Inspektora Maskonura” “Baba Jaga i Duch Puszczy” – Seria EKO Wydawnictwa Egmont

Temat dbania o środowisko to obecnie jedna z najbardziej poruszanych kwestii w wielu miejscach, między innymi nasze ukochane Przedszkole, stara się ze wszystkich sił walczyć o czystą planetę i edukować nasze dzieci w tej kwestii. Wstyd się przyznać, ale nasz trzylatek lepiej wie do jakich pojemników należy segregować śmieci, niż my dorośli. Ale spokojnie, razem zadbamy o to, żeby nasza wiedza w tym temacie się powiększyła, a co najważniejsze, została wcielona w życie. Żeby sobie pomóc, postawiliśmy na serię EKO wydawnictwa EGMONT.

Seria tych maleńkich książeczek ma na celu edukować dzieci w kwestii dbania o nasze otoczenie. Jednocześnie są to książeczki do nauki czytania, podzielone na 3 poziomy trudności. Pierwszy poziom to 150-200 wyrazów, krótkie zdania  i dobre ćwiczenia głoskowania. Poziom drugi zawiera około 800-900 wyrazów, dłuższe zdania oraz elementy dialogu i świetnie ćwiczy sylabizowanie. Natomiast poziom trzecie połyka strony i zawiera aż 2500-2800 wyrazów w tekście, bardziej złożone zdania , a nawet alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. Ponieważ nasz mały M. jeszcze nie czyta, ja stałam się jego głosem, ale dzięki wspaniałym historiom i świetnym ilustracjom, to on wyciąga wnioski i zapamiętuje ważne treści.

“Awantura w śmietniku” Marcin Baran

Ta pozycja jest przeznaczona dla początkujących czytelników i porusza ważny temat segregacji odpadów. Zabawna historia wielkiej kłótni pomiędzy śmieciami, zwraca uwagę na to, że są one różne i należy oddzielać je od siebie. Kolory poszczególnych pojemników zostały porównane do przyrody, dzięki czemu łatwiej zapamiętać, co gdzie ląduje.

“Wielki skarb” Marcin Sendecki

Książeczka również reprezentuje poziom pierwszy i zwraca naszą szczególną uwagę na kończące się zasoby czystej wody. Ten drogocenny napój to wielki skarb i jeśli nie zadbamy o to by go nie marnować, za jakiś czas może go zabraknąć dla każdego z nas. Co więc można zrobić aby zapobiec takiej sytuacji?

“Misja Inspektora Maskonura” Zofia Stanecka

Inspektor Maskonur reprezentuje poziom drugi w serii EKO. Tu poznajemy jego historię i codzienną służbę w walce z plastikiem. Ten odważny zwierzak codziennie ratuje morskie zwierzęta przed zanieczyszczeniami. Pokazuje czytelnikowi jak bardzo zaśmiecane są morza i oceany i jak to wpływa na stworzenia w nich żyjące. Cała historia jest bardzo bajkowa, ale wspaniale ukazuje ten światowy problem.

“Baba Jaga i Duch Puszczy” Zbigniew Dmitroca

Dotarliśmy do najtrudniejszego poziomy w nauce czytania i to właśnie tu poznajemy historię niezwykłej Baby Jagi. Jest  to pozycja o drzewach i ich bezsensownym wycinaniu. Idealnie wpasowana w podlaski klimat, w którym mieszkamy. Pewnego dnia baba Jaga kupiła komputer i nawet smartfon, aby rozwinąć swój biznes z ziołami przetworami. Jednakże wracając z miasta zauważyła, że ktoś wyciął całą aleję drzew. Niedługo poźniej okolicznym mieszkańcom zaczynają śnić się koszmary. Wszystko wskazuje na to, że dewastacja pięknych lasów jest przyczyną niespokojnych nocy.

B.

Recenzja ZaBiałymPłotkiem
Tytuł: “Awantura w śmietniku” “Wielki skarb” “Misja Inspektora Maskonura” “Baba Jaga i Duch Puszczy”
Wydawnictwo: Egmont

Dziękuję Wydawnictwu Egmont, za możliwość zrecenzowania tej wyjątkowej książki.