5 kobiecych książek pod choinkę

5 kobiecych książek pod choinkę

Kobietom często kupuje się książkę pod choinkę. To prezent z którym łatwo trafić, a zaczytana babeczka z pewnością będzie zadowolona. Problem pojawia się gdy musimy coś wybrać, bo przy tak ogromnej ilości książek na rynku wydawniczym, nie łatwo jest się na coś zdecydować. Podpowiadam więc wszystkim pięć bardzo ciekawych tytułów, które z pewnością nie rozczarują obdarowanych Pań.

Pierwszą z moich propozycji są “Wigilijne opowieści” od wydawnictwa W.A.B. – to aż dwanaście wyjątkowych historii od dwunastu wspaniałych autorów. Każda z nich płynie prosto z serca i dotyka problemów codziennego życia. Autorzy opowiadają historię, które dzieją się w świątecznym czasie, jednocześnie ukazując, że nie każde święta są ciepłe i rodzinne. Wiele z ludzkich świątecznych dni, jest opatrzone w problemy i smutki, a niektóre z nich są wyjątkowo radosne. Warto sięgnąć po każdą z nich i wyciągnąć wnioski, by w życiu osobistym uniknąć smutku, chociaż nie zawsze jest to możliwe. Każda z tych historii ma jednakże wspólny czynnik, a jest nim przepis. Dokładniej mówiąc świąteczny przepis na wyjątkową potrawę. Wydawnictwo serwuje więc wam nie tylko 12 świątecznych opowiadań, ale również dwanaście niepowtarzalnych i wyjątkowych przepisów kulinarnych.

“W butach Valerii” to książka wydana przez Wydawnictwo Kobiece. Jej główną bohaterką jest oczywiście Valeria, początkująca pisarka. Wydała już swoją powieść, ale obecnie zmaga się z kryzysem zawodowym i miłosnym. Relacje z mężem nie układają się zbyt dobrze, co skłania pisarkę do zastanowienia się nad swoim życiem i własnymi wyborami. Na szczęście od spraw beznadziejnych, zawsze są przyjaciółki. Każda z nich ma swoje problemy, ale kiedy można się nimi podzielić, życie staje się dużo znośniejsze. By coś się zmieniło, życie Valerii musi zmienić kierunek i dzieje się tak gdy na jej drodze staje przystojny Viktor. Wówczas wszystko staje do góry nogami, a dla czytelniczki zaczyna się pełna emocji przygoda. W książce znajdziecie dobrą historię, babskie rozmowy oraz chwile uniesień. Zdecydowanie polecam.

Wybierając tę książkę, musicie liczyć się z tym, że to początek diabelskiej przygody przygotowanej dla obdarowanej, przez wydawnictwo W.A.B. . “Ja, diablica” jest bowiem pierwszym tomem serii o Weronice. Kobieta pewnego wieczoru miała kolejną szansę na poderwanie przyjaciela ze studiów. Niestety kiedy dziewczyna się ocknęła, okazało się że przebywa w piekielnym urzędzie, gdzie diabeł usiłuje wmówić jej własną śmierć. Tego z pewnością nie planowała. Gdy próbuje sobie przypomnieć wydarzenia minionej nocy okazuje się, że ostatnie co pamięta to kilka pchnięć nożem. Skoro umarła, może zostać diablicą, ale nie jest to takie proste na jakie wygląda, a “życie” w Los Diablos to raj dla potępionych, ale niestety znudzonych demonów. Powieść cechuje lekkie pióro autorki, które sprawia, że czyta się ją szybko i zapartym tchem. Historia jest nietuzinkowa, tym bardziej wciągająca. Zdecydowanie polecam fankom przygód nie z tego świata.

Najnowsza książka Agnieszki Jeż, to typowo świąteczna propozycja od Wydawnictwa Filia. Bohaterów powieści “Zwyczajne cuda” jest wiele, a cała historia opowiada o poszukiwaniu miłości. Wszystko to dzieje się oczywiście ze świątecznym klimatem w tle. Dwójka wyjątkowych osób poszukuje przysłowiowej drugiej połówki, chociaż każda z nich na swój sposób. Wszystko rozpoczyna się od ogłoszenia powieszonego na osiedlowej tablicy. Wówczas to zaczynamy poznawać wielu bohaterów, których losy  przecinają się w różnych momentach i miejscach. Autorka porusza czytelnika za serce, nie tylko za sprawą miłosnych scen, ale również poruszając takie tematy jak potrzeba posiadania bliskiego, problem akceptacji społecznej i tolerancji, a także odmienności. Ta powieść mocno działa na wyobraźnię. Czytając kolejne strony, zapomina się o świecie nas otaczającym, stając się bacznym obserwatorem wszystkich wydarzeń. Czy na koniec każdy z bohaterów odnajdzie swoją miłość?

W przypadku książki “Gorąca gwiazdka” okładka nie pozostawia żadnych wątpliwości. Wydawnictwo Lipstick Books, przygotowało zbiór opowiadań miłosno-erotycznych ze świętami w tle. Mamy tu aż dwanaście opowieści róznych autorów. Historie również są całkowicie rózne, dotyczą zarówno kobiet w związkach, babeczek po przejściach, singielek czy takich zmagających się z problemami rozwodu. Znajdziemy tu również opowieści z perspektywy męskiego oka, nie tylko damskiego. Poznając doświadczenia i bagaż doświadczeń każdego z bohaterów, mamy możliwość bliżej przyjrzeć się własnym relacjom partnerskim i być może wyciągnąć inspirujące wnioski. Autorzy zgrabnie szargają naszymi emocjami, bo wśród tych opowieści bywa romantycznie, wzruszająco ale również pikantnie. Wśród tego wszystkiego mocno czuć atmosferę świąt, co sprawia, że jest to idealna pozycja na zimowe wieczory.